Двойка от Флорида заведе дело срещу клиника по редпродуктивна медицина, след като откри, че се е сдобила с чуждо бебе, съобщава People.
Ищцата, която е била подложенa на инвитро, през декември миналата година е родила момиченце, което по нищо не приличало нито на нея, нито на половинката й.
Двойката си направила ДНК тест, който потвърдил, че родителите и дъщерята не са биологично свързани.
Съпрузите смятат, че при имплантирането на ембриона е допусната грешка и са завели дело.
"Също толкова обезпокоителна е очевидната възможност нашите ембриони да са били имплантирани в някой друг", се казва в иска им.
Двойката настоява клиниката да информира всички пациенти, които са съхранявали ембриони там, и да осигури безплатно генетично изследване на всички желаещи за последните пет години.
Те също така искат да намерят биологичните родители на дъщеря си.
Младите родители отбелязаха още, че въпреки липсата на кръвни връзки, вече са се привързали към нея.
В свое изявление по случая от клиниката посочват, че активно сътрудничат на разследването, за да се "определи източникът на грешката". /jenata.blitz.bg