Жена прави секс с братя близнаци, забременя и сега не може да разбере кой от двамата е бащата на детето й, информира Sky News.
Британката, чието име не се съобщава по юридически причини, е завела дело заедно с единия от близнаците, след като другият брат е бил посочен като баща в акта за раждане.
Лондонският апелативен съд е постановил, че жената е правила секс и с двамата братя в рамките на четири дни след зачеването. ДНК тестването е невъзможно, тъй като генетично идентичните братя са неразличими.
Преди това съдията по делото е установила, че всеки брат има равен шанс да бъде баща.
"Истината за бащинството е, че бащата е един от двама близнаци, но е невъзможно да се каже кой точно".
По време на съдебния процес е изяснено, че въпреки че в бъдеще може да се появят технологии за разграничаване на геномите на еднояйчни близнаци, в момента това не може да се направи с каквато и да е степен на сигурност. Поради тази причина съдът е лишил брата, посочен като баща, от родителските му права, но също така не е успял да определи и признае другия близнак за баща.
Адвокатите на майката и брата, който не е вписан в акта за раждане, искат повторно разглеждане на делото, за да се установи бащинството с други доказателства или да се изчака, докато науката може да даде окончателен отговор.
Съдът е подчертал, че невъзможността да се докаже даден факт не означава, че той се отрича.
Съдебната битка продължава. /jenata.blitz.bg