Магическото правило за побиране на куп дрехи в куфара

Пътниците се съветват да използват метода за опаковане „5-4-3-2-1“

https://jenata.blitz.bg/relaks/magicheskoto-pravilo-za-pobirane-na-kup-drehi-v-kufara Jenata.blitz.bg
Магическото правило за побиране на куп дрехи в куфара

Докато Европейският съюз (ЕС) се опитва да забрани на авиокомпаниите да таксуват пътниците за ръчен багаж, туристите измислят нови начини да поберат всичките си вещи за почивката в един куфар.

Експерти от британската модна марка Joe Browns препоръчват на пътниците във въздушния транспорт да използват метода за опаковане „5-4-3-2-1“.

Идеята е да се придържате към проста формула: пет горнища, четири долнища, три чифта обувки, две чанти и един артикул, предназначен за конкретна дестинация. 

Това ще ви позволи да поберете до 30 комбинации от празнични тоалети в един ръчен багаж, пише Daily Mirror.

Например, за почивка на плажа можете да изберете тази схема:

  • Пет горнища: ежедневни тениски, леки блузи и по-елегантен горнище за вечеря.
  • Четири долнища: шорти, поли и панталони.
  • Три чифта обувки: за разходка из града, за басейна и за вечерно облекло.
  • Две чанти: голяма чанта за деня и по-малка чанта, когато трябва да вземете само най-необходимото.
  • Един артикул, свързан с дестинацията: бански за плажа.

Разбира се, ако имате място в куфара си, винаги можете да добавите няколко „бонус“ артикула, като например универсална рокля или покривало за басейн. 

По-малкото количество артикули обаче ще ви позволи да изберете по-малък куфар или да се ограничите до една чанта, което ще ви помогне да избегнете допълнителни такси за ръчен багаж или загуба на багаж при качване в самолета.

Освен това, модните експерти съветват пътуващите да избират артикули, които имат многократна употреба. По-специално, струва си да оцените как всеки артикул се съчетава с другите, преди да опаковате багажа, за да създадете няколко комбинации. / jenata.blitz.bg

Горещи

Коментирай