Жена си хвана млад любовник след развода и се сблъска с неочакван проблем.
"Аз съм разведена жена на 42 години и се виждам с мъж, който е с 10 години по-млад. Връзката ни е много забавна и двамата сме много привлечени един от друг", пише дамата в писмото си до консултанта по връзки Колин Нолан, на което гласност даде Mirror.
Жената споделя, че все повече се влюбва в новия си партньор и добавя, че чувствата са взаимни.
"Проблемът е, че знам, че той иска деца в бъдеще. Когато започнахме да се срещаме, той ми каза: "Щеше да е перфектно, ако не беше фактът, че никога няма да имаш дете от мен", спомня си тя.
Дамата уточнява, че въпросните думи са били изречени, когато връзката им все още не е била толкова сериозна и не е изключено партньорът й да се е шегувал. Тя обаче вече има две малки деца и дори да може да забременее, след тежкия развод просто иска да се съсредоточи върху себе си и децата.
"Това не е нещото, което искам в този момент от живота си", посочва жената.
В отговор Колин Нолан отбелязва, че ако половинката й наистина иска дете, сериозният разговор е неизбежен.
"Това не е проблем, който ще изчезне от само себе си, дори ако го заметете под килима.
Как бихте се почувствали, ако прекарате още 10 години, забавлявайки се с него, влюбвайки се все повече и повече и градейки живот заедно, а той просто реши да направи дете на друга жена?", пита тя.
"Желанието на различни неща в живота може да се превърне в сериозен проблем, след като първоначалното влюбване отшуми", предупреждава специалистката.
"Поговорете с него сега, ако трябва се разделете за кратко, за да видите какво е да живеете един без друг.
Ако ми пишехте от другата страна на барикадата и ми казвахте, че искате дете, но по-възрастният ви партньор не иска, бих ви посъветвала да помислите два пъти дали тази връзка е подходяща за вас, защото той може и да не си промени решението", заявява Колин Нолан. /jenata.blitz.bg