След години на напрежение между Кейт Мидълтън и Меган Маркъл, в британското кралско семейство изглежда се прави предпазлив опит за помирение.
По данни на RadarOnline, принцесата на Уелс е готова да направи първата стъпка и да установи контакт с херцогинята на Съсекс, въпреки обидите от миналото и нежеланието на принц Уилям.
На фона на продължаващото отчуждение между съпруга й и брат му Хари, Кейт е решила да поеме ролята на миротворец. Източник твърди, че 43-годишната принцеса планира да се свърже лично с Меган Маркъл и тайно да й протегне "маслинова клонка", въпреки хладните отношения между тях.
По думите му, Кейт е дълбоко разстроена от това, което се случва между съпруга й и брат му. И е убедена, че без влиянието на Меган върху Хари, двамата братя никога няма да могат да установят контакт.
"Кейт навлиза в 2026 г. с чувство на мир и любов в сърцето. Тя е готова да започне диалог с Меган след години мълчание, дори ако принц Уилям смята, че това е лоша идея", казва той.
Това е особено важно за кралското семейство, тъй като здравето на крал Чарлз III предизвиква все повече безпокойство.
Конфликтът между Уилям и Хари продължава от години, а разногласията се засилиха, след като Хари и Меган напуснаха кралското семейство и се преместиха в Съединените щати през 2020 г.
В мемоарите си "Spare" херцогът на Съсекс дори описа епизод от 2019 г., когато конфликтът между него и брат му е ескалирал почти до бой.
Кейт, казва източникът, "си е поставила за цел да събере отново Хари и Уилям. Сърцето й се къса, че не си говорят". /jenata.blitz.bg