Тайни планове разкриват какво ще се случи, ако Елизабет II легне тежко болна!

Тайни планове разкриват какво ще се случи, ако Елизабет II легне тежко болна!

Скоро британският монарх ще отбележи 70 години на трона, но с оглед на напредналата й възраст притесненията около нея се засилват

Кралица Елизабет Втора, най-прочутият монарх на планетата, ще счупи исторически рекорд. Тя ще отбележи 70 години на трона, но вече рядко се появява пред обществеността, откакто през октомври започнаха проблеми със здравето й.

Никой жив днес монарх не е бил на престола толкова дълго.

Да, но с оглед на годините й притесненията на Острова се засилват. Всички се питат какво ще се случи, ако здравето на кралицата се влоши? Кой ще я наследи на трона? И т. н.

Е, кралският експерт д-р Ед Оуенс каза, че има тайни планове, които разкриват какво ще се случи в случай, че Нейно Величество се разболее „много“ и вече не може да изпълнява задълженията си.

Той обясни, че абдикацията се счита за „лоша дума“ в кралското семейство поради събитията от 1936 г., когато Едуард VIII абдикира доброволно, за да се ожени за разведената американка Уолис Симпсън.

„Ако тя се разболее сериозно, това може да означава, че Елизабет II по същество се „оттегля“ от всички държавни длъжности, предавайки властта и ръководството на монархията на своя наследник в това, което се нарича „регентство“, поясни д-р Ед Оуенс.

Принц Чарлз, принц Уилям, Камила и Кейт, херцогинята на Кеймбридж, засилиха задълженията си напоследък, тъй като кралицата намали собствения си график.

„Има по-късен прецедент, датиращ от края на 18-ти век, когато най-големият син на Джордж III управлява като негов попечител поради лошото здраве на монарха.

От 1788 г. здравето на Джордж III се влошава и той е подложен на пристъпи на неработоспособност, които създават вид на лудост. Предполага се, че е имал порфирия, кръвно заболяване, въпреки че причината за психичното му заболяване остава неизвестна.

Джордж III претърпява три атаки през 1788, 1801 и 1804 г., но възобновява ролята си след периоди на възстановяване. Въпреки това, след четвърта атака в края на 1810 г., той се разболява опасно и се съгласява с необходимостта от Закона за регентството от 1811 г.

Синът му, по-късно Джордж IV, служи като принц регент до края на живота си. Джордж III живее уединено в замъка Уиндзор през останалите девет години от живота си.

Така принцеса Елизабет обещава през 1947 г. на 21-ия си рожден ден, че ще приеме бъдещите кралски особи като „работа за цял живот“.

По време на обиколката си в Южна Африка тя даде обещание на нацията:

„Заявявам пред всички вас, че целият ми живот, дълъг или кратък, ще бъде посветен на вашата служба и службата на нашето велико императорско семейство, към което всички принадлежим.

Това означава, че тя не би последвала примера на други европейски монарси, за които абдикацията е много по-често срещана.

Испанският крал Хуан Карлос абдикира през юни 2014 г. Белгийският крал Алберт се пенсионира през 2013 г., както и кралицата на Холандия Беатрикс. Всички последни трима холандски монарси - Вилхелмина, Юлиана и Беатрикс - абдикират.

Д-р Оуенс каза, че британските монарси едва ли някога ще последват примера.

„Мисля, че това е изключително малко вероятно, освен ако бъдещият монарх на Обединеното кралство не е в състояние физически да изпълни тази роля, така че абдикацията може да се разглежда като опция, или те ще доведат до лоша репутация на монархията, например чрез някакъв вид лично скандал и следователно, по същество, „оттегля се“ и прехвърля ролята на монарх с надеждата, че това ще осигури оцеляването на короната“. 

Когато принц Чарлз в крайна сметка се възкачи на трона, това ще бъде много, много различен период от време от времето, когато майка му стана кралица.

„Изглежда, че Великобритания е много по-разделено и огорчено място, отколкото беше тогава.

И има големи политически въпроси, които трябва да бъдат разгледани, не на последно място поради изменението на климата.

Чарлз се изказва публично по този въпрос от много години, така че в някои отношения той би бил правилният крал за този момент.

Остава да видим дали той ще изрази политическите възгледи, които е свикнал да изразява като принц на Уелс, защото като конституционен монарх той не трябва да има политически глас“, казва д-р Ед Оуенс. jenata.blitz.bg

Харесайте jenata.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки

Коментирай

Jon

Jon 06.02.2022 0:42

Palna parodia kva kralitsa tia jiveiat na garba na naroda si

1856год

1856год 07.02.2022 14:57

Като легне болна 5 - 6 г. ще я лекуват и ще се оправи ,да живее кралицата !