Американка отслабна с 50 килограма след операция и коренно промени начина си на живот. Тайните на отслабването си жената сподели с Times Republican.
Дълго време Амбър Снайдер се борела с наднорменото си тегло. Въпреки опитите да спазва диети и да спортува, тя така и не успявала да влезе във форма.
"Можех да отслабна чрез диета и упражнения, но след няколко години теглото се връщаше отново и след това просто се връщах до същото изходно тегло, което тялото ми сякаш смяташе, че трябва да имам. Имам фамилна обремененост към затлъстяване и диабет", споделя тя.
През август 2024 г. жената решила да се подложи на операция за поставяне на стомашен байпас. По думите й обаче интервенцията е само един от инструментите в борбата с наднорменото тегло, а не решение на всички проблеми.
За девет месеца Амбър успяла да се избави от диабета и да отслабне от 110 на 60 килограма.

Сега тя стриктно контролира размера на порциите си, избягва бързите въглехидрати и тренира пет пъти седмично.
Менюто й се състои главно от протеинови продукти, а за компенсира недостига на хранителни вещества, е започнала да приема и витаминни добавки.
"Протеинът е толкова важен, а получаването на тези хранителни вещества... Приемам мултивитамини, калций, биотин и различни добавки, за да компенсирам нещата, които не получавам от храната, така че не мога да ям толкова много от тях, колкото преди", споделя жената.
Въпреки бързите резултати, които е постигнала, американката предупреждава, че без да промените навиците си, теглото може да се върне.
"Операцията е просто инструмент, не е решение. Все още имате ангажимента за цял живот да се храните здравословно, да ядете правилните порции и да правите упражнения.
Това, което е в чинията ми, ме доведе дотук и това, което е в чинията ми, ще го оправи", казва Амбър.
Тя съветва хората с наднормено тегло да не се страхуват да коригират плана си и да не се самообвиняват за допуснатите грешки.
"Утре е нов ден и всяко усилие е по-добро от никакво", казва тя. /jenata.blitz.bg