Малките лъжи, които провалят големите срещи

Психолог разкрива защо честността е ключът към успешните първи запознанства и какво най-често прикриваме от потенциалните партньори

https://jenata.blitz.bg/tya-i-toy/malkite-lazhi-koito-provalyat-golemite-sreshti Jenata.blitz.bg
Малките лъжи, които провалят големите срещи

Първите срещи често са изпълнени с вълнение и желание да се представим в най-добрата си светлина. В стремежа си да впечатлим, понякога прибягваме до малки лъжи или големи преувеличения. Но докъде може да ни отведе това?

Не пишете това по време на онлайн свалка – отблъсква мъжете

Според клиничния психолог Сет Майърс, тези невинни измами могат да имат сериозни последици за доверието и бъдещето на една връзка. В новата си статия той разглежда най-често срещаните лъжи, които хората използват преди първа среща, и обяснява защо честността е най-добрата политика.

Ако се чудите какво да споделите и какво да премълчите при първа среща, тази статия ще ви даде ценни насоки и ще ви помогне да избегнете често срещаните капани.

1. Ръст

Лъжата за ръста е класика. Мъжете често добавят няколко сантиметра, жените – напротив, могат да го намалят.

„Слушал съм много жени в професионалния и личния си живот, които казват, че не биха се срещали с нисък мъж“, пише експертът.

Според изследване от 2022 г., ръстът се асоциира с власт и привлекателност. Това създава натиск, особено за мъжете, които чувстват, че не отговарят на очакванията.

2. Тегло

Мнозина публикуват снимки, на които изглеждат по-слаби, или изобщо не показват себе си напълно.

„Вместо да лъжете за теглото си, направете обратното: кажете пълната истина“, съветва Майърс.

Това е въпрос на самооценка, върху която влияят социалните норми и медиите. Хората с наднормено тегло често се страхуват да не бъдат отхвърлени. Но честността от самото начало е път към самоуважение и искрени отношения.

Не пишете това по време на онлайн свалка – отблъсква мъжете

3. Финансов статус

Несигурността в работата или доходите кара хората да украсяват реалността. Но лъжата тук бързо се разкрива.

„Ако не се чувствате добре относно работата или доходите си, кажете това и обяснете какъв е планът ви за промяна“, казва той.

Изследвания потвърждават, че лъжата за финансите е опит да се компенсира чувство на непълноценност. Такова поведение разрушава доверието още преди да се е появило.

„Да говорите истината за това, кой сте, е не само в полза на другия човек – това е и във ваша полза. Честността е най-добрата стратегия за срещи, която спестява време, емоции и отваря пътя към истински отношения“, обобщава психологът. / jenata.blitz.bg

Горещи

Коментирай