Миете пода, бършете прах, сменяте спалното бельо, миете всички чинии и чаши, но все пак усещането, че нещо мръсно е останало в дома ви не ви напуска.
Това често се случва, защото по време на процеса н чистене се фокусираме към най-видимите повърхности.
Има обаче и още няколко места, които често забравяме, а те могат да бъдат истински капан за мръсотия и пак. Обикновено най-перфектните и педантични домакини се сещат да ги почистят, но ни е интересно дали вие си грижите за тях.
В следващите редове ще ви посочим 5 места, които понякога биват пренебрегнати от не достатъчно съвестните домакини, но от тях човек може да прецени дали една жена е мърла или не.
Постелка за баня
Не е изненадващо, че в банята има повече места за разпространение на бактерии, отколкото в други помещения: постелката за баня е доказателство за това. Ако използвате постелка вместо кърпа за крака, не забравяйте да я перете при възможно най-висока температура поне веднъж седмично.
Също така няма да е достатъчно просто да почистите пода с прахосмукачка или да го избършете с кърпа - в такива благоприятни за развитието на бактерии места като банята е много важно да не забравяте да третирате плочките с продукти с антибактериален ефект.
Пространство зад мивката и тоалетната
Ако има малка празнина между мивката и стената, това място неизбежно ще се превърне в удобна среда за мухъл. Също така е важно да не забравяте за обработката на основата на тоалетната и пространството под седалката - там се натрупва не само прах, но и плака.
Душ
Душ слушалката не се почивства сама. Ако забележите, че налягането на водата е отслабнало или водата хвърчи в различни посоки, или пък, че има подозрителни свистящи звуци, то значи слушалката ви е запушена.
Причината за това е твърдата вода, която съдържа много калций и магнезий, от които се образуват отлагания вътре в душа.
Препаратите за котлен камък биха ви помогнали чудесно в борбата с този вид замърсявания. Добре е да миете душа си поне веднъж седмично.
Дистанционно за телевизор
Предмет, който се докосва ежедневно от всички членове на семейството, неизбежно натрупва мръсотия. Дистанционното се нуждае от поддръжка веднъж на всеки 2 седмици.
Внимателно преминете през всички вдлъбнатини на дистанционното управление с памучен тампон, потопен в спиртен разтвор.
И ако случаят е напреднал - бутоните залепват или не реагират - устройството трябва да се разглоби и вътрешността на бутоните да се измие със спирт, без да се пипат контактните места.
Ключове за лампи
Какво е първото нещо, което правим, когато се приберем отвън? Естествено, светваме лампата. Много хора обаче забравят, че трябва да дезинфекцират именно ключовете, защото често ги пипаме с мръсни ръце и по тях има много бактерии.
Тъй като източникът на замърсяване на превключвателите често е мазнината, оставена от мръсни ръце, удобен лайфхак за домакините е да почистят превключвателите с препарат за миене на съдове./jenata.blitz.bg