Студент по медицина изяде 720 яйца за месец и разкри неочакваните последици ВИДЕО

Бъдещият лекар обяснява, че е решил да промени диетата си, защото искал да тества една хипотеза

https://jenata.blitz.bg/index.php/zdrave/student-po-medicina-izyade-720-yayca-za-mesec-i-razkri-neochakvanite-posledici-video Jenata.blitz.bg
Студент по медицина изяде 720 яйца за месец и разкри неочакваните последици ВИДЕО

Студент по медицина от Харвардския университет яде по 24 яйца всеки ден в продължение на месец, за да разбере ефекта им върху здравето. Неочакваните резултати от експеримента си 25-годишният Ник Нориц сподели пред Fox News.

Бъдещият лекар твърди, че за месец е изял 720 яйца, за да демонстрира невероятните възможности на човешкия метаболизъм.

Норвиц обяснява, че е решил да промени диетата си, защото искал да тества една хипотеза. Според нея консумацията на голям брой яйца води до повишаване на холестерола и провокира сърдечни проблеми.

Той бил убеден, че такава диета, напротив, ще намали нивото на липопротеините с ниска плътност (LDL) в кръвта му, наричани "лош холестерол".

Идеалната рецепта за закуска, с която ще стартирате метаболизма

За да докаже правотата си, мъжът започнал да яде по 24 яйца всеки ден. Това, каза той, не било толкова трудно, защото обичал продукта.

Нориц уточнява, че през първите две седмици, освен че е консумирал огромно количество яйца, е спазвал нисковъглехидратна диета. През този период, както и очаквал, нивата на холестерола му са останали непроменени.

По-нататък към диетата си той включил и въглехидрати  и получил удивителен резултат: холестеролът в кръвта му започнал да пада. Нориц твърди, че до края на експеримента холестеролът му е спаднал с 18%.  

Така Нориц успял да разсее общоприетия мит за опасността от яйцата.

7 храни с изненадващи ползи за здравето

Според някои учени този резултат от теста е свързан с отделянето на специален хормон, който при такава диета сигнализира на черния дроб, че трябва да произвежда по-малко LDL.

 

"Едно от основните заключения на този експеримент е, че няма универсална и най-добра диета. Оптималната диета трябва да бъде избрана въз основа на основния метаболизъм и целите, които човек си поставя", убеден е бъдещият доктор. 

Той пояснява, че диета за здраво сърцето ще бъде различна от тази, насочена към увеличаване на продължителността на живота. /jenata.blitz.bg

 

Горещи

Коментирай