Жителка на американския щат Мичиган отслабна със 70 килограма за година и четири месеца благодарение на диета с високо съдържание на протеини и добавки за отслабване, пише Daily Mail.
Шона Фаунтин споделя, че проблемите й с теглото са започнали в детството. След като родила четири деца и станала домакиня, нещата се влошили. Един ден тя била на детската площадка със 7-годишния си син. Той я помолил да се пуснат заедно по пързалката, но жената не могла.
"Бяхме в парка и не можех да се спусна по пързалката, не можех да се побера на пързалката. Да му кажа, че съм твърде голяма, беше сърцераздирателно, а той не можеше да разбере, че майка му е твърде едра.
Знаех, че ако продължа да живея така, както досега, няма да живея дълго", разказва тя.
Точно тогава американката решила да отслабне, за да може да прекарва повече време с децата си.
След като безуспешно се подложила на няколко диети, през ноември 2024 г. тя открила идеалния режим, богат на протеини. Оттогава вместо преработена и вредна бърза храна, Шона яде ориз, яйца, зеленчуци, пилешко и пуешко месо.
Сладкишите заменила с протеинови кисели млека и плодове.
На закуска жената започнала да яде две яйца и три белтъка заедно с препечен хляб с квас, пуешки бекон и протеини с кисело мляко и чиа семена и плодове. На обяд похапва жасминов ориз с пилешко месо, картофи, лук, чушки и твърдо сварени яйца, а за вечеря - протеинова паста болонезе и зеленчуци.
Освен това й било предписано лекарство, което имитира сигналите за ситост. Това помага на хората да ядат по-малко и да отслабват.
Американката признава, че преди се е тревожела за здравето си и заради ниското си самочувствие рядко е излизала от вкъщи. Сега всичко се е променило.
"Имам четири деца и те заслужаваха това - да имат някой по-активен в живота си, а аз физически не бих могла да бъда майката, която заслужават.
През първата седмица свалих 7 килограма. Много по-активна съм сега и мога да се движа с децата си и да тичам с тях. Дори те казват, че съм по-щастлива, а съпругът ми казва, че съм различна версия на себе си.
Тревожността ми беше толкова силна и бях депресирана, но всичко това сякаш просто изчезна, когато започнах това здравословно пътуване.
Чувствам се като съвсем нов човек. Все едно ми е даден втори шанс в живота", казва тя. /jenata.blitz.bg