"Нашата история не беше лесна, но е доказателство, че една майка винаги трябва да слуша само сърцето си, защото то ще я отведе до детето й". С тези думи Ирене от Черна гора започва своята невероятна, трогателна, но и окуражаваща изповед за битката си за потомство.
Пътят на Ирене към майчинството е белязан от страхове, погрешни диагнози и сълзи, но също и от свръхчовешката сила на майчиния инстинкт, който надделява над всички медицински прогнози.

След предишен аборт, положителен тест за бременност събужда в нея най-красивите емоции, но и най-големите страхове.
Битката започнала съвсем скоро. Още на първия ден се появило обилно кървене и лекарят й поставил диагноза "замърсена яйцеклетка" - фалшива бременност.
"Казаха ми да се прибера вкъщи и да чакам тялото ми да си свърши работата и да се самопречисти", спомня си Ирене.
След седем дни агония, "сълзи, страх и вина", по време на преглед младата жена научила, че бебето й все още е там и че лекарите са сбъркали с диагнозата.
Кървенето било резултат от хематом, за който получила тежка хормонална терапия, наред с ужасна замаяност, ежедневно гадене и вливания на всеки два до три дни.
Агония в 17-ата седмица: "Съпругът ти трябва да е близо до теб"
Точно когато си помислила, че нещата се успокояват, около 17-ата седмица започнала да получава менструални болки.
Всички лекари се опитвали да я убедят да се отпусне и че всичко е наред, но тя чувствала, че не е.
Ирене отишла на преглед, където след момент мълчание лекарят я попитал: "Съпругът ви наоколо ли е? Неудобно е да ви кажа, докато сте сама".
Оказало се, че е започнала да ражда.
Младата жена била изпратена спешно в Клиничния център (KCCG), където я очаквал истински ад, след като лекарите открито заявили, че няма надежда за спасяване на бременността. Молбите й да я запази и да се бори били посрещнати със сурови отговори.
"Това, което направиха, беше да ми кажат, че нямам абсолютно никакъв шанс да запазя бременността. Че спонтанният аборт е започнал. Да се върна в стаята и да чакам водите ми да изтекат", описва Ирене онези най-мрачни моменти.
В нощ, изпълнена със сълзи и контракции, оставена на произвола на съдбата, Ирене взела нещата в свои ръце.
По собствена инициатива тя тайно изпратила урината си за анализ и открила причината за проблема – ужасна инфекция на пикочните пътища, след което спешно й били приложени интравенозни антибиотици.
Доктор супергерой и медицинско чудо
В морето от безнадеждност се появил лекар, който станал техния "единствен другар", докато всички други казвали, че не могат да се справят с такава "малка" бременност.
"Тя направи план и се бори редом с нас, бършеше сълзите ми и идваше всяка сутрин, за да ми каже какво да правя по-нататък", спомня си Ирене.
Молитвите и вярата на младата жена се отплатили. След 18 дни страх в стая 5 на отделението по акушерство и гинекология се случило медицинско чудо - контракциите спрели и шийката на матката й се разшири от 1,2 на 3,2 сантиметра.

Последвала строга почивка на легло у дома, с писмен график за шепата лекарства, които приемала. И така до 32-ата си седмица.
"Това беше оспорван резултат"
Когато се върнала в същата болница в 39-ата седмица, този път за да роди чрез цезарово сечение най-голямата си гордост, тя била посрещната от медицински сестри, които я разпознали от предишния престой.
Тя започнала раждането напълно облекчена, край същия лекар, който беше спечелил тази битка с нея.

"Същата сутрин тя дойде при мен и ми каза: Сега, след като всичко свърши и се справихме, мога да ви кажа, че това беше на косъм", споделя Ирене.
Днес, държейки в ръцете си своето "лъвче", тази невероятна майка има сърцераздирателно послание, което един ден ще каже на малкото си момиченце.
"Ще ти кажа какво си преодоляла, преди дори да си се родила. Ще ти кажа колко пъти са ни казвали "не се надявай на нищо" и как винаги сме се надявали... Мое малко лъвче, що се отнася до мен, няма да се налага да правиш нищо", казва в заключение гордата майка. /jenata.blitz.bg