Тя роди четиризнаци на 65 г., не е за вярване как изглежда днес

Историята започва в Берлин, когато на 65 години Анегрет предприема изкуствено оплождане

https://jenata.blitz.bg/mama-i-bebe/tya-rodi-chetiriznaci-na-65-g-ne-e-za-vyarvane-kak-izglezhda-dnes Jenata.blitz.bg
Тя роди четиризнаци на 65 г., не е за вярване как изглежда днес

Какво е да станеш майка на четиризнаци на 65 години? Анегрет Раунек, бивша преподавателка по английски и руски, посветила живота си на децата, има какво да разкаже.

Шок: 20-годишна отиде на лекар заради болно гърло и научи, че е бременна с четиризнаци

С 14 бременности зад гърба си, 17 деца от пет различни съпрузи и анонимен донор, тя решава да се впусне в последно майчинско приключение на възраст, която мнозина смятат за неподходяща за раждане.

Историята започва в Берлин, когато на 65 години Анегрет предприема изкуствено оплождане, тъй като иска да осигури компания на най-малката си дъщеря, родена десетилетие по-рано, когато тя е била на 55.

Въпреки че немските лекари отказват да извършат процедурата, поради високия риск за здравето ѝ и за бебетата, тя намира решение в друга страна, където инвитро оплождането е по-достъпно.

Защо бременните не трябва да се подстригват?

Бременността ѝ предизвиква бурни реакции от страна на обществото и медиите. Журналистите я обвиняват в егоизъм, като подчертават високия риск майка на тази възраст да не доживее до зрелостта на децата си. Но Анегрет остава спокойна: „Никой не знае какво го очаква. Нещастие може да сполети всяка майка, независимо от възрастта ѝ.“

Четиризнаците се раждат в 26-та седмица чрез цезарово сечение, тежащи между 655 и 980 грама. След седмици в болница, те се прибират у дома, за да започнат живота си с майка си.

Към днешна дата, когато Анегрет е на 72, а четиризнаците на седем години, ежедневието е изпълнено с предизвикателства. Според репортаж на RTL, децата не играят на площадки и не се социализират със своите връстници, защото майка им не може да се справи сама с грижите.

Здравословните проблеми на някои от тях допълнително утежняват ситуацията: една от дъщерите има нужда от очен лекар, а един от синовете се нуждае от рехабилитация след мозъчен кръвоизлив, за да се научи да ходи. Посещението при специалисти обаче е почти невъзможно без помощ.

Анегрет твърди, че се справя сама и че децата ѝ дават сили. Но по-големите ѝ деца, с изключение на 17-годишната ѝ дъщеря, почти не ѝ помагат. Някои от тях са дистанцирани от майка си, а връзката им с нея и новите братя и сестри е ограничена.

Историята на Анегрет Раунек е едновременно вдъхновяваща и тъжна – тя показва какво означава да следваш мечтите си, независимо от обстоятелствата, но също и трудностите, които късното родителство носи./jenata.blitz.bg

Горещи

Коментирай