Измъчва ни поредна вълна от коронавирус и в същото време учените и специалистите не спират да търсят начини, за да го преборят.
Секси мадама си свали дрехите, всички се шокираха какво крие отдолу
Вирусът и последствията от него са обект на изследвания до ден днешен. Според досегашните наблюдения на медици от различни специалности, вирусът може да засегне цялото тяло, сърдечно-съдовата система и имунитета ни.
Може ли обаче да засегне и зъбите ни? За жалост, отговорът е „Да“. Какво точно може да причини и за какво да следим, вижте в следващите редове.
Брутално: Красавица показа краката си и разплака милиони
По темата по-подробно говорят зъболекари
Според тях към днешна дата абсолютно недвусмислено може да се каже, че ако сте изкарали коронавируса, то тогава не трябва да отлагате посещението при зъболекаря. Напълно възможно е да сте претърпели заболяването без никакви усложнения и тогава няма да откриете патология на зъбите и венците.
За мнозина обаче постковид синдромът засяга намаленият имунитет, който пък се отразява на венците и зъбите. Най-честото усложнение е гингивитът, тоест възпалението на венците.
По време на боледуване, а и след него имунитетът ни е отслабен, метаболизмът забавен, а процесите на хранене на тъканите са нарушени, тъй като на организма му липсват достатъчно витамини и минерали.
Венците реагират именно на това. Гингивитът в началните етапи протича незабележимо – може да няма официални признаци, които да се констатират от вас самите. Кървенето по време на миенето на зъбите или по време на хранене с твърда храна може да се дължи на механичното дразнене на венците.
В начален статии един зъболекар може да се справи много по-лесно и бързо със заболяването.
Колко опасен е гингивитът и как се лекува?
Болезнените усещания ще се увеличат, всяко миене на зъбите ще става все по-неприятно. Освен това болният човек се сдобива с лош дъх, с който домашните продукти за устна хигиена не могат да се справят.
Течащият гингивит се вижда с просто око – венците се възпаляват, променят цвета си, покриват се с язви. Всичко това се отразява и на цялостното ви състояние – треска, постоянна слабост, невъзможност да водите нормален начин на живот. /jenata.blitz.bg
Харесайте jenata.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!