В днешното технологично съвремие всевъзможни джаджи ни дебнат от всички страни. Не може да отречете, че често виждате родители, които искат имат малко тишина и спокойствие, дават на децата си да стоят пред телевизора, компютъра, таблета и телефона с часове.
Aко не искате детенцето ви да стане психопат или сериен убиец веднага му забранете да… (СНИМКИ)
За много родители това е начин на възпитание и не виждат нищо нередно в него. Има и други, които са категорично против подрастващите деца да прекарват много време пред мобилните устройства и телевизорите.
5 родителски грешки, които съсипват децата
Клиничният психолог д-р Артур Гараганов обаче шокира всички с думите си. „Давайте на малките деца да прекарват повече време пред таблетите, смартфоните и компютрите“, категоричен е той.
Клиничният психолог д-р Артур Гараганов
Според него това ще помогне много на малките деца в бъдеще. Разбира се има и няколко опасности, за които родителите трябва да внимават.
Най-сериозните грешки, с които всяка майка превръща бъдещето на детето си в кошмар
„Таблетът може да се дава и на двегодишни деца, ако използват образователен или развиващ интерфейс. Ако този интерфейс им помогне да формират комуникационни умения или фини двигателни умения, тогава той трябва да бъде органично преплетен с техните образователни или ежедневни игрални дейности “, отбелязва специалистът и обяснява, че дете, лишено от възможността да играе таблет (и други подобни джаджи на съвременните технологии), може да изгуби досег с настоящите реалности.
Не се карайте пред детето – съсипвате здравето му!
Д-р Гараганов също подчерта, че този начин на забавление ще помогне на детето в бъдеще да стане специалист в областта на високите технологии и IT спец.
В същото време психологът отбеляза, че децата трябва да играят с предмети и настолни игри.
Освен това д-р Гараганов подчертава, че прекалената употреба на мобилни устройства не е полезно за децата и зрението им, ако р=прекарват много часове пред тях.
Д-р Комаровски разби всички бащи с тези новини
„Важно е да пазите зрението на децата си и да сте сигурни, че не гледат онлайн неподходящи за тях неща. Иначе спокойно може да им разрешите да използват таблети, смартфони, лаптопи, компютри и дълго да стоят пред телевизора, гледайки филмчета или играейки игри“, категоричен е клиничният психолог д-р Артур Гараганов. / jenata.blitz.bg
Харесайте jenata.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!