В днешното забързано ежедневие, когато кариерата е на първо място, все повече жени избират да родят първото си дете след 30-годишна възраст. Възрастта обаче е от изключително важно значение, когато една двойка планира да има деца. Поне така твърдят учените.
Прието е, че жената трябва да забременее преди да навърши 35 години, в противен случай ще се сблъска със сериозни проблеми. Никой обаче не е подозирал, че и мъжете имат сходна възрастова бариера.
Изследване, проведено само сред представители на силния пол, разбива на пух и прах твърдението, че репродуктивната възраст на мъжете не е ограничена от нищо. Оказва се, че биологичният часовник тиктака не само за дамите, но и за техните партньори.
Надхвърлила сте 40-те, а тестът за бременност показва 2 чертички? Най-важното е да...
Според резултатите, колкото по-възрастен е бащата, толкова по-опасна е бременността за партньорката му и нероденото й дете.
От биологична гледна точка, по-възрастните мъже са много по-лоши донори. Те излагат бъдещата майка на гестационен диабет, прееклампсия и преждевременно раждане. Освен това, рискът от спонтанен аборт е много по-голяма.
Искаш дете, но си надхвърлила четирсетака? Нямаш никакви поводи за притеснения, защото...
Резултатите от проучването сочат още, че децата на зрелите татковци са по-склонни към вроден порок на сърцето. Освен това качват килограми много по-бавно от връстниците си, заченати от по-млади бащи. Не са изключени и нарушения в развитието им, а в бъдеще такива деца са по-податливи на онкологични и психически проблеми.
Разказите на тези жени ще разбият на пух и прах очакванията ви за първото раждане
Според експертите всички тези проблеми се дължат на факта, че с възрастта качеството и количеството на спермата се понижава. Източникът на опасността от късното бащинство се крие в генетичните дефекти, които се натрупват в спермата при остаряване на мъжкия организъм. При младите мъже те са незначителни и могат да бъдат неутрализирани от процесите, които произтичат в яйцеклетката. След 35-годишна възраст обаче уврежданията на ДНК-то стават толкова съществени, че естествените механизми на възстановяване не могат да се справят с тях. /jenata.blitz.bg
Харесайте jenata.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!