Кралица на чистотата разкри колко често трябва да се перат зимните дрехи

Количеството бактерии, дебнещи по време на ежедневното ви пътуване до работното място, ще ви накара да изтръпнете от ужас

https://jenata.blitz.bg/index.php/dom-i-semeystvo/kralica-na-cistotata-razkri-kolko-cesto-tryabva-da-se-perat-zimnite-drexi Jenata.blitz.bg
Кралица на чистотата разкри колко често трябва да се перат зимните дрехи

В разгара на зимния сезон се превърнахме в истински професионалисти в опаковането с топли дрехи. Но знаете ли, че зимните аксесоари, включително любимото ви палто и ръкавици, всъщност могат да изложат здравето ви на риск?

Експертът по почистване Линдзи Кромби, наричана Кралицата на чистотата, казва, че много от вещите от зимния гардероб крият микроби. И разкрива кои дрехи съдържат най-много мръсотия и колко често трябва да се пере всяка от тях, за да се предпазим от микробите, пише The Sun.

Първото място в списъка на блогърката заема палтото, което, по думите й, събира изключително много микроби.

Модни правила: Ето как да изберете и съхраните зимните дрехи!

"Най-големият проблем с палтата и якетата обикновено е екологичният аспект, когато например седене в обществения транспорт, на стола в кафенето или на пейка в парка. Те обикновено са покрити с микроби и бактерии – от разлята храна и птичи изпражнения до телесни течности от други хора", обяснява тя.

И предупреждава, че това не само ще "накара артикула да мирише", но и бактериите и микробите по него ще започнат да причиняват хаос в дома ви.

"Внасянето на тези микроби в дома ви не е ОК. В крайна сметка те се разпространяват, причинявайки болести и миризми", добавя тя.

Експертката предупреждава, че този елемент от облеклото трябва да се почиства веднъж седмично, ако се носи редовно, и веднъж на сезон, ако се носи от време на време. 

Кромби добавя, че ръкавиците е добре да се перат всяка седмица със специален течен перилен препарат за вълна. Шаловете пък трябва да се почистват пет пъти на сезон.

7 груби грешки при прането, с които съсипваме дрехите си

"Когато е сезонът на настинки и грип, тези аксесоари обикновено поемат всички микроби от хремата и кихането и по тях ще се размножават с микроби", посочва тя.

Също толкова грижи изискват и зимните ботуши, в които се трупат бактерии, казва още експертката. 

"В калта има много бактерии, както и животински изпражнения, които могат да донесат инфекции. Вътрешната част на ботушите обикновено е място за размножаване на бактерии, причиняващи миризма. Това може да причини гъбички, ако ги носите без чорапи, и да вмирише обувките. 

Винаги дръжте обувките си чисти и ги мийте, когато се приберете. Използвайте и абсорбатори на миризми или добавете няколко пакетчета чай, за да абсорбирате неприятните миризми. Освен това проветрявайте ботушите си редовно", съветва тя.

В заключение тя припомня и колко е важна грижата за шапките. "Перете шапката си поне веднъж месечно през зимата", посочва тя. /jenata.blitz.bg

Харесайте jenata.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!

Горещи

Коментирай