Отвлякоха го през 1989 г., а днес откри истинската си майка

След смъртта на осиновителите си през 2022 г. Кайл решил да поднови търсенето на корените си

https://jenata.blitz.bg/mama-i-bebe/otvlyakoha-go-prez-1989-g-a-dnes-otkri-istinskata-si-mayka Jenata.blitz.bg
Отвлякоха го през 1989 г., а днес откри истинската си майка

Източник: shutterstock

Американецът Кайл Адлер успя да се събере с биологичната си майка, след като разбрал, че е бил отнет от нея още като деветмесечно бебе. За необикновената история съобщава Associated Press.

Кайл е израснал в САЩ и винаги е знаел, че е осиновен от Чили. В желанието си да научи повече за произхода си, през 2017 г. той започнал да издирва биологичното си семейство чрез интернет. Така се свързал с Анна Мария Наварете, за която подозирал, че е неговата майка.

Жената разказала, че през 1989 г., когато била едва на 19 години, родила син. Заради финансови затруднения работела нощем в рибен магазин, а през това време за детето се грижела бавачка. Един ден, след като се прибрала от работа, научила шокиращата новина, че местен свещеник е взел бебето и без нейно съгласие го е предал на американско семейство.

След смъртта на осиновителите си през 2022 г. Кайл решил да поднови търсенето на корените си. Той признава, че приемните му родители не подкрепяли желанието му да открие биологичното си семейство.

През 2024 г. мъжът си направил ДНК тест, който потвърдил роднинската връзка с Анна Мария. Няколко месеца по-късно, през февруари 2025 г., двамата най-накрая се срещнали за първи път от повече от три десетилетия.

Историята на Кайл е една от многото, свързани със спорни международни осиновявания от Чили през 80-те и 90-те години, които и до днес остават обект на разследвания и усилия за събиране на разделени семейства.

Горещи

Коментирай