Херцогинята на Съсекс Меган Маркъл не е реагирала по никакъв начин на хоспитализацията на баща си, чийто крак бе ампутиран, пише Daily Star.
81-годишният Томас Маркъл бе приет в болница във Филипините, след като се е почувствал зле на 2 декември. След преглед лекарите са взели решение да ампутират левия му крак под коляното заради кръвен съсирек.

Операцията е преминала добре и в момента той е в стабилно състояние.
Въпреки че в някои медии се появи информация, че Маркъл е "инструктирала помощници да се свържат" с баща й, представители на херцогинята опровергаха информацията пред Daily Express.
"Това е пълна измислица. На нито един асистент не е било наредено да осъществи контакт", заявяват те.
Така става ясно, че съпругата на принц Хари е игнорирала тежкото състояние на родителя си и не е опитала да се свърже с него, дори след като инцидентът бе отразен от световните медии.
Заради отношението към баща си, който "се бори за живота си", херцогинята е подложена на безпощадна критика.
В статия за Daily Mail колумнистката Ян Моир разкритикува брутално лицемерието на Меган и заяви:
"Г-н Маркъл е бил прогонен и пренебрегван в продължение на седем дълги години от Съсекс; третиран като неудобен чувал със семейни боклуци, набързо изхвърлен в кофите за боклук, докато херцогът и херцогинята продължават със своя позлатен живот", написа Моир.
"През последните няколко години тя не е проявила никакво състрадание, нито капка. Баща й е претърпял удар след удар - от два инфаркта в навечерието на сватбата й до масивен инсулт през 2022 г.", добавя тя.
Бившата актриса прекрати отношенията с баща си през 2018 г., малко преди сватбата си с принц Хари. Преди това Томас Маркъл се забърка в папарашки скандал. Меган го обвини, че се опитва да се облагодетелства и не го покани на сватбата.
Същата година той претърпя два инфаркта, но Маркъл не го посети в болницата. Съпругата на принц Хари игнорира и призивите на баща си и полубрат си за помирение.
Отношенията им не се възстановиха дори и след като Томас претърпя инсулт през 2022 г. /jenata.blitz.bg