Известната певица Бранка Соврлич се озова преди време в болница, след като консумирала неправилно приготвени семена от чиа, които залепнали за червата ѝ. След като изяла тази здравословна закуска, която не била адекватно приготвена, изпълнителката усетила силни болки в стомаха и веднага потърсила лекарска помощ.
Бранка подчерта, че предпочита традиционната кухня, която са ни приготвяли нашите баби.
„Въпреки че имам ресторант, много често готвя вкъщи“, започна Бранка, описвайки неприятната ситуация, в която е попаднала неотдавна.
„Съветвам всички да ядат това, което са приготвяли и яли нашите баби, а не да откриваме топлата вода. Аз наскоро приключих в болница заради семена от чиа.
Всички знаеха, че съм в болница, но не знаеха каква е причината. Изядох ги така, без да ги накисна, и те залепнаха за червата ми. И ето, не препоръчвам на никого да яде това, в никакъв случай“, заяви певицата пред медиите тогава.

Бранка Соврлич е смятана за една от най-богатите певици на естрадата в бивша Югославия , тъй като притежава няколко луксозни недвижими имота.
Тя от години се радва на хармоничен брак, а за отношенията със съпруга си говори с много уважение и разбиране:
„Заедно сме от самия старт на моята естрадна кариера. Всичко ни е по две - и в личния живот, и на сцената. Говореха, че ме хвалят само защото съм негова жена, и ми отне доста време да се докажа като певица.
Но ние просто се намерихме, въпреки че сме доста различни. Разбирането е ключът. Ако някой сгреши, ще се поправи.“