Британка, която не знаеше, че е бременна, обърка контракциите с апендицит и роди здраво момиченце, What's The Jam.
21-годишната служителка в дентална клиника Деми-Лий Сефтън се срещала с мъж на име Брад Барингтън още от училище, но двамата не планирали да имат деца, докато не си купят къща.
На 12 май 2025 г. младата жена почувствала болка в стомаха. Мислейки, че е болезнена менструация, тя взела болкоуспокояващи и се опитала да заспи. Болката обаче само се засилвала и на сутринта британката решила, че има апендицит.
Жената се обадила на майка си и извикала линейка. Според медиците, които пристигнали малко по-късно в дома й, тя била бременна поне в седмия месец и е започнала да получава контракции.
Британката признава, че е била шокирана от новината, тъй като цикълът й бил нормален, от време на време закъснения, но това се е случвало и преди.
"Бях толкова объркана. Винаги съм имала нередовен цикъл. Имах един за няколко месеца, а после пропусках, но това е нормално за мен. Нямах никакви симптоми, затова не знаех какво се случва. И изпитвах много силна болка", споделя тя.
В крайна сметка Деми-Лий била откарана в болницата.
"След ултразвука казаха, че трябва да родя след час. Когато чух това, ме обзе паника", спомня си още тя.
Така 45 минути по-късно британката родила здраво момиченце.
Младата жена добавя, че е била много притеснена за здравето на бебето, тъй като по време на скритата си бременност пиела алкохол. За щастие, това не се отразило на здравето на дъщеря й.
Лекарите обясняват, че плодът се е развивал близо до далечната стена на матката. Точно по тази причина коремът на Сефтън почти не бил нараснал и не усещала ритане.
"Като се замисля, нямах никакви симптоми на бременност, с изключение на киселини. Но не се замислих за това, тъй като диетата ми беше пълна с храни, които можеха да предизвикат киселини.
Хората не ни повярваха, когато им казахме за бебето, защото ме бяха видели дни преди да родя и очевидно не изглеждах бременна", казва още Деми-Лий.
"Все още не мисля, че съм приела факта, че съм майка, защото нямах това време да се подготвя и да се примиря с това. Въпреки че беше изненада и не бяхме подготвени, тя е най-хубавото нещо, което ми се е случвало.
Не бих променил нищо, освен да знам, че тя идва. Тя е щастлива, здрава и се развива както трябва, и това е всичко, което мога да поискам", посочва в заключение младата майка. /jenata.blitz.bg