49-годишна британка се сблъска със сериозни здравословни проблеми след прием на популярно лекарство за настинка.
За ужасяващите последици от безобидното си лечение Джо Даниелс разказа пред Daily Mail.
Даниелс споделя, че през 2018 г. настинала и взела лекарство от домашната аптечка, което приемала много пъти преди това.
Този път обаче медикаментът предизвикал неочаквана реакция: в устата и по лицето й се появили мехури, които започнали да се пукат и лющят заедно с кожата.
Засегнатите места били буквално навсякъде и дори очите й започнали да кървят.
По думите на дерматолога Даниел Криймър, симптомите на британката са причинени от рядко състояние, наречено Синдром на Стивънс-Джонсън. Той най-често се развива в отговор на приема на лекарства, съдържащи парацетамол.
Лекарят обяснява, че реакцията възниква внезапно, дори ако човек много пъти преди това е приемал медикамента и не е имал странични ефекти.
В 10% от случаите Синдромът на Стивънс-Джонсън може да има летален край заради попадане на бактерии в раните.
Даниелс обаче имала късмет. Лекарите бързо установили причината за състоянието й и й предписали правилното лечение. Въпреки това жената признава, че последиците от заболяването все още я преследват.
Британката твърди, че зрението й се е влошило значително, а също така е развила заболяване на венците, което е довело до кариеси и е променило външния й вид. /jenata.blitz.bg