Майка и дъщеря се разболяха от един и същ рак и 2 пъти пропуснаха очевидните симптоми

Чувстваш някак си вината на оцелелите и се ядосваш, че си знаел всички симптоми, но въпреки това си се оказал в тази ситуация, признава 38-г. Дебра

https://jenata.blitz.bg/zdrave/mayka-i-dashterya-se-razbolyaha-ot-edin-i-sasht-rak-i-2-pati-propusnaha-ochevidnite-simptomi Jenata.blitz.bg
Майка и дъщеря се разболяха от един и същ рак и 2 пъти пропуснаха очевидните симптоми

Източник: Kennedy News and Media

Майка и дъщеря бяха диагностицирани с рак на панкреаса в рамките на четири години и два пъти пропуснаха очевидните симптоми, пише Daily Mirror.

38-годишната Дебра била първата, която разбрала, че страда от коварното заболяване. Тя си спомня, че всичко станало случайно, въпреки че сега смята, че симптомите са били очевидни.

"През октомври 2018 г. кожата започна да ме сърби. Предположих, че е от препаратите или от новия крем, защото съм доста чувствителна и го игнорирах", казва тя.

Тя си мислеше, че проблемите й са заради лошия интернет, но истината се оказа зловеща

Освен сърбежа обаче, кожата й започнала да изглежда доста по-загоряла, но и това не я притеснило, тъй като отдала симптомите на ефектите на автобронзанта. 

"Бях в блажено неведение", признава младата жена.

Едва месец по-късно тя отишла в болницата, тъй като бялото на очите й пожълтяло и била напълно изтощена.

След ултразвук и ядрено-магнитен резонанс станало ясно, че има запушване на жлъчните пътища. По време на операцията обаче хирурзите се натъкнали на тумор в панкреаса й и веднага го отстранили.

На 4 г. Джулия влезе в пубертета, а 12 години по-късно се събуди със зверски болки и...

Образуванието се оказало злокачествено, но след шест месеца химиотерапия Дебра успяла да пребори рака.

И докато младата жена се радвала на победата си, четири години по-късно със същия рак била диагностицирана майка й.

"Всичко беше като по учебник, точно като моето. Майка ми завърши химиотерапията през януари 2024 г., а през септември й казаха, че ракът се е разпространил в гръбначния стълб и белите й дробове", спомня си Дебра.

Състоянието й бързо се влошило през март, а два месеца по-късно жената починала.

"Чувстваш някак си вината на оцелелите и се ядосваш, че си знаел всички симптоми, но въпреки това си се оказал в тази ситуация.

30-г. жена мислеше, че има ишиас, седмици по-късно разбра, че е левкемия

Бях бясна и не можех да повярвам, че същият вид рак е поразил семейството ни", споделя още тя.

"Казвам на другите хора винаги да се доверяват на интуицията си и ако не се чувстват добре, да се прегледат", посочва в заключение младата жена. /jenata.blitz.bg

 

 

 

Горещи

Коментирай
1 Коментара
Vilos
преди 6 месеца

Лeкаpите бяxа убедeни, че опepацията е незаменима, но след завършване на курса зpeнието ми се възстанови. Съвeтвам вcички да опитат това лeкapcтво, но не можах да го намеря в аптeкитe, кyпих го тyк:---- https://ieej.lv/ocuvit

Откажи