Майка и дъщеря бяха диагностицирани с рак на панкреаса в рамките на четири години и два пъти пропуснаха очевидните симптоми, пише Daily Mirror.
38-годишната Дебра била първата, която разбрала, че страда от коварното заболяване. Тя си спомня, че всичко станало случайно, въпреки че сега смята, че симптомите са били очевидни.
"През октомври 2018 г. кожата започна да ме сърби. Предположих, че е от препаратите или от новия крем, защото съм доста чувствителна и го игнорирах", казва тя.
Освен сърбежа обаче, кожата й започнала да изглежда доста по-загоряла, но и това не я притеснило, тъй като отдала симптомите на ефектите на автобронзанта.
"Бях в блажено неведение", признава младата жена.
Едва месец по-късно тя отишла в болницата, тъй като бялото на очите й пожълтяло и била напълно изтощена.
След ултразвук и ядрено-магнитен резонанс станало ясно, че има запушване на жлъчните пътища. По време на операцията обаче хирурзите се натъкнали на тумор в панкреаса й и веднага го отстранили.
Образуванието се оказало злокачествено, но след шест месеца химиотерапия Дебра успяла да пребори рака.
И докато младата жена се радвала на победата си, четири години по-късно със същия рак била диагностицирана майка й.
"Всичко беше като по учебник, точно като моето. Майка ми завърши химиотерапията през януари 2024 г., а през септември й казаха, че ракът се е разпространил в гръбначния стълб и белите й дробове", спомня си Дебра.
Състоянието й бързо се влошило през март, а два месеца по-късно жената починала.
"Чувстваш някак си вината на оцелелите и се ядосваш, че си знаел всички симптоми, но въпреки това си се оказал в тази ситуация.
Бях бясна и не можех да повярвам, че същият вид рак е поразил семейството ни", споделя още тя.
"Казвам на другите хора винаги да се доверяват на интуицията си и ако не се чувстват добре, да се прегледат", посочва в заключение младата жена. /jenata.blitz.bg