Жителката на Австралия разказа за неочевиден симптом, който я е накарал да подозира, че има рак и да се подложи на преглед. На историята на 26-годишната Самбул Ари гласност даде The Sun.
Австралийката споделя, че един от първите признаци на заболяването бил силното и упорито усещане за сърбеж, което продължило дълго време. Първоначално жената отдала симптома на кожни проблеми или алергии, но обичайните средства не й донесли облекчение.
"Буквално се чешех до степен на изтощение и не можех да разбера какво се случва, докато не реших да се изследвам.
"Първият лекар, при когото отидох заради сърбежа, ми каза да хидратирам кожата си, защото вероятно това се дължи на сухата ми кожа. Изпитвах неконтролируем сърбеж всеки ден и той се влошаваше през нощта - държеше ме будна с часове. В продължение на седем месеца не бях спала пълноценно", разказва Ари.
В допълнение към силния сърбеж, Сумбул страдала от постоянно нощно изпотяване, хронична умора и загуба на апетит.
Следвайки съвета на лекарите, тя предположила, че това е причинено от продукти, които използвала у дома.Тя си спомня, че по времето, когато й поставили диагнозата, вече била сигурна, че има рак. Потвърждението на притесненията й обаче отнело седем месеца.
Първоначално лекарите отдали симптомите й на екзема и други относително безобидни състояния. Едва когато Ари на врата й се появила бучка и кръвните й показатели се променили, специалистите заподозрели неходжкинов лимфом.
Ракът на Сумбул бил хванат между втори и трети стадий. Тя имала уголемени лимфни възли на врата и гърдите, а болестта се била разпространила и в далака й.
Австралийката вече е завършил един цикъл химиотерапия и й предстоят още пет.
"Бях толкова облекчена, защото най-накрая усетих, че някой ме чува. Знаех, че най-накрая съм на правилния път към ден без сърбеж и добър нощен сън", споделя тя. /jenata.blitz.bg