Млада жена отслабна с 56 кг. благодарение на едно просто правило

Още от детството си Дейзи Дженсън била с наднормено тегло и често ставала обект на подигравки в училище

https://jenata.blitz.bg/krasota/mlada-zhena-otslabna-s-56-kg-blagodarenie-na-edno-prosto-pravilo Jenata.blitz.bg
Млада жена отслабна с 56 кг. благодарение на едно просто правило

28-годишна британка отслабна с 56 килограма за година и половина и разкри простата си тайна, пише Daily Mirror.

Още от детството си Дейзи Дженсън била с наднормено тегло и често ставала обект на подигравки в училище.

През 2023 г. тя вече тежала 137 килограма. През този период тя се хранела с fast food почти всеки ден и тайно изяждала по няколко пакета бисквитки и чипс.

Опита 20 модни диети, но само един метод я стопи с 30 кг: Историята на майка, която промени тялото и ума си

"Определено страдах доста силно от тревожност, до степен, че се затварях в себе си. Не исках да участвам в никакви социални срещи, дори в глупави неща като ходенето до местния магазин.

Прекалено много го обмислях и се тревожех, че ще видя някого и той ще види колко килограми съм качила.

Всичко беше само в главата ми. Не се виждах с приятелите си и излизах вечер, защото се тревожех как изглеждам и как се чувствам", признава тя.

Младата жена осъзнала, че трябва да се вземе в ръце и да отслабне, по време на пътуването си до Тенерифе. Сядайки на седалката в самолета, тя установила, че й е изключително трудно да закопчае предпазния колан. 

Жена отслабна с 35 килограма за 11 месеца, без да ходи на фитнес: ето нейната тайна

Същото лято личният й лекар я предупредил, че заради теглото си е изложена на риск от инфаркт.

След като се върнала от почивката, Дейзи била категорична, че трябва да направи нещо с килограмите си. Тя започнала да следва едно просто правило: за да отслабнете, трябва да консумирате по-малко калории, отколкото тялото ви изгаря.

През първите пет седмици британката приемала по четири пъти на ден барчета, зърнени храни и смутита, съдържащи всички необходими хранителни вещества. Тази диета се равнявала на 800 калории на ден.

"В началото бях доста притеснена, като се има предвид, че вероятно съм консумирала кой знае колко калории на ден, така че да сляза до 800 беше трудно", казва Дейзи, добавяйки, че с времето се е "адаптирала" към плана.

Жена се отказа от един продукт и отслабна с 45 кг.

Дейзи също така намалила приема на алкохол и започнала да избягва по-калоричните напитки като вино и бира.

След това добавила към менюто си нискокалорична вечеря и започнала да работи с личен треньор.

Средно жената отслабвала с около шест килограма на месец. Сега тя тежи 81 килограма и носи с шест номера по-малки дрехи.

През ноември 2025 г. Дженсън получава наградата "Трансформация на годината" от организаторите на програмата за отслабване, която следвала, за да се отърве от излишните килограми. 

Гледайки напред, Дейзи е уверена, че ще задържи теглото си и се надява да свали още няколко килограма, преди да се съсредоточи върху дългосрочен план за поддържане на теглото. 

Жена даде обещание на умиращия си баща и сега не прилича на себе си Снимки

На всички, които искат да се променят, тя казва: "Трябва да промените начина си на живот и да знаете, че това не може да бъде временна промяна. Мисля, че е много важно да го правите ден за ден и да не започвате да се тревожите колко време ще отнеме отслабването.

Понякога си мисля, че е по-добре да не бързам, а просто да се наслаждавам на това, че се чувствам по-добре и да се наслаждавам на новия си живот. Това е най-хубавото нещо, което съм правила". /jenata.blitz.bg

 

 

 

Горещи

Коментирай