Млада американка пребори булимията и успя да свали 19 килограма по свой собствен метод, пише Daily Mail.
Алана Кеслър споделя, че хранителните й проблеми са започнали в детството. Тя израснала в семейството на пластичен хирург и често й се налагало да слуша коментари за външния си вид.
На 15 години гледала филм за фигуристка, страдаща от булимия, и решила, че това е чудесен начин да се поддържа форма. Започнала да яде каквото си поиска в неограничени количества, а след това предизвиквала повръщане, без да се притеснява за калориите.
Американката обяснява, че гледала на храната като начин за справяне със стреса. Тя свикнала да изяжда негативните емоции и като възрастна започнала да качва килограми.
Веднъж баща й забелязал това и се изказал негативно за фигурата й. Думите му я накарали да се замисли и да отслабне.
Кеслер казва, че не е спазвала никакви диети, а просто е препрограмирала мисленето си.
Методът й включва прекъсване на менталната връзка между храната и емоциите. Тя започнала да се бори с импулсивното желание да изяде нещо, когато е стресирана.
Според нейната концепция, човек може да яде всичко, но не винаги.
"Започнах трезво да се вслушвам в тялото си, без да реагирам на емоционалния хаос в него", обяснява младата жена.
Този подход й помогнал да постигне хармония с тялото си и да се върне във форма. /jenata.blitz.bg